Naprosto ve stresu

21. března 2018 v 18:03 | Mary
Už je to nějaký ten den, kdy jsem měla maturitní ples. Celý národ se dělí na dva tábory a to ty, kteří si jdou ples užít a ti, kteří ten ples organizují.

Organizovat ples není vůbec žádná sranda. Když obcházíme plesy, všichni, ale úplně všichni si myslíme, že to je strašná sranda, že to je jen tak, ale to není tak úplná pravda. Všechno musí být naplánováno a připraveno do posledního detailu. Protože, když se na vašem plese objeví byť jen prťavá chybička, moderátor ji zdůrazní a udělá z toho faux pas. Protože sehnat moderátora týden před plesem je téměř nemožné, no, ale nám se to neskutečně povedlo. Určitě někomu z vás probíhá hlavou, proč jsme si zařizovali moderátora jen týden předem. Moderátor byl zařízet zhruba čtyři měsíce, ale týden před plesem si pan "moderátor" uvědomil, že vlastně moderuje ples ve Frýdlantě.

V té době jsme ještě neměli tušení, že se zvrtne mnohem víc věcí, než jsme čekali. Asi tři dny před plesem nám odřekl jeden obchod dodej surovin na ples a my museli najít novou náhradu, protože nás ples měl být tímhle jiný.

I přes počáteční nesrovnalosti jsme ples zahájili se skutečně bohatou tombolou, báječnou výzdobou do zlata, která se líbila vskutku každému a dobrou skupinou. Ples vesele pokračoval, a my předvedli těžce připravené předtančení, u něj se nám podařilo zvednou ze židle nejednoho hosta. Večer probíhal v relativním poklidu, proběhlo šerpování a najednou už bylo odšerpování, tak strašně to uteklo.

Pak měl přijít DJ, na kterého se většina těšila, tam naskytl veliký problém, který se nám stále nepodařilo vyřešit. DJ přijel, vzal si peníze a odjel, aniž by cokoliv zahrál, no, a my jsme tím pádem přišli o slušný balík peněz. O další balík peněz jsme přišli, když jsme platili fotografovi, který sice přijel, fotil a některé fotky už jsou online, ale neskutečně se tam opil a tak většina fotek stojí za starou belu.

Snad nejhorší věcí je, nesepsat si s druhou stranou smlouvu. Jestli někdy někdo bude pořádat ples, všechno si pojistěte smlouvou, nebo dopadnete jako já a moje třída. Všichni kolem vás si budou klepat na čelo, že jste blbci.

A to byl v kostce shrnutý můj maturitní ples, který jsem měla už od malinka vysněný jako každá holčička svou svatbu, nebo chlapeček let na Měsíc. Ve skutečnosti nic nebylo tak, jak jsme si představovali, nebo alespoň já z toho mám takový pocit. Moc jsem si ho neužila a kdyby snad byla šance pořádat ples se stejnou třídou znovu, úplně od začátku, tak je všechno naprosto jinak.


Pac a pusu u dalšího článku,
Normální holka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama