Přetvářka

2. dubna 2018 v 13:20 | Mary
Rok co rok. S opakováním, ženy jako divé vykupují obchody, vajíčko sem, vajíčko tam, absint, zelená, rum, všechno mizí v nákupních košících. Ale proč se to dělá, víte to někdo?

Je to pouze přetvářka, aby se pánové mohli dnes pořádně opít. Přesně z toho důvodu "koledníkům" neotevírám a vajíčka nebarvím. Jak můžete tvrdit to, že jste ateisty, když "slavíte" jeden z nejvyznamnějších křesťanských svátků?


Co předcházelo tomu, že v obchodech dobrovolně necháváme tisíce a někteří si pendělí ani nepamatují? Velikonoce jsou vlastně oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista, k tomu mělo dojít třetího dne po jeho ukřižování. Na Bílou sobotu. Během tohoto dne se obvykle nekonají žádné mše ani obřady. Na Bílou sobotu končí postní doba.

Co je to postní doba? Tak to je půst, který by se v rámci Velikonoc měl dodržovat, aby to mělo ten správný význam. Postní doba začíná Popeleční středou a trvá 40 dní. Půst se netýká pouze zdržení se jídla a abstinence, ale může zahrnovat i jiné projevy, jako například dobré skutky.

Následujícím dnem je Zelený čtvrtek. Ten je dle tradice pátým dnem Svatého týdne.

V křesťanském kalendáři je Velký pátek pátek před Velikonocemi. Tento den je součástí připomínky utrpení a smrti Ježíše Krista na kříži. Na Velký pátek se v lidových pověrách mají otevírat hory, které vydávají poklady. V tento den se nemá prát prádlo, protže by bylo namáčeno do Kristovi krve, půjčovat věci, protože by mohla být očarovaná.

Proč se tedy většina národu nechce přiznat k víře, když slaví Velikonoce? Nebo proč slaví jen ponděli a chodí se opíjet do bezvědomí, když neznají příčinu vzniku? To je potom téměř zbytečné někam chodit.


Pac a pusu u dalšího článku,
Normální holka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama