Jak to teď bude?

7. června 2018 v 12:11 | Mary
Málokdo může o sobě tvrdit, že nikdy o ničem ani o nikom nesnil. I já jsem vždycky měla něco "vysněné". Věc, kluka, cokoliv. Dneska jsem přišla na to, že já mám vysněno mít asi miliardu rtěnek. Od druháku, kdy jsem začala nosit rtěnky, jsem neodešla z krámu bez rtěnky.

Ne, dnes to nebude o kosmetice, ale o mém opravdovém snu. Už od malinka žiju v učitelské rodině. Logicky mým snem je stát se učitelkou. Když můj mladší brácha vyrostl a naučil se psát a počítat, vždycky jsem si hráli na školu. Fuj to zní teď strašně úchylně. Takže z toho důvodu to nebudu popisovat do detailu. Moje mamka je učitelka, můj taťka je da facto také učitel, moje teta je učitelka, strejda je učitel i obě moje babičky byly učitelky, takže k učitelství mám opravdu blízko.

V poslední době mě pronásleduje otázka, jestli to opravdu chci dělat. Je to, čím bych se chtěla opravdu živit? Konečně jsem dodělala střední a teď už jenom čekám na přijetí na jednu z vysokých škol, na které jsem se přihlásila. Ale teď, jak tak čekám, říkám si, opravdu je to práce, kterou chci dělat?

Na základní škole jsem měla jednoho učitele. Myslím, že každý musí takového učitele zažít. Jakmile k nám nastoupil, věděla jsem, že to nebude moc dobrý. Celý život žiju mezi učiteli a tak prostě poznám špatného. Do konce základní školy jsem si šli po krku, on si chodil stěžovat, já si chodila stěžovat. Nikdy neměl šanci vyhrát. Teď jsem ho po letech potkala, on na mě tak koukal, no vlastně koukal tak, jak na mě chlapi koukají, pozdravila jsem ho a šla dál. Teď si říkám, co když budu špatná učitelka?

Co když mým skutečně vysněným cílem je cestování? Strašně ho zbožňuju, lákají mě destinace, do kterých jentak někdo nezavítá. Kazachtán, Uzbekiskán, nebo jet dělat průvodkyni do Ruska.


Poznávat nové kultury je mým snem. Vlastně chci žít v cizině, dělat průvodkyni turistům. Mám vůbec nějakou šanci uspět na vysoký škole?

Pac a pusu u dalšího článku
Normální holka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama